Aktif Olarak Sosyal Medya Kullanmanın SEO Üzerindeki Etkileri Markanız İçin Performans Yükseltici Olacaktır. Kullanıcılar Markanızı Üst Sıralarda Görür. 

Devamlı Takipçileriniz Arama Motorlarında Bir Arama Yaptığında Eğer Sosyal Medya Hesapları İlgili Arama Motorunda Aktif İse Sizleri Daha Ön Sıralarda Görür.

Bugün tüm arama motorlarına baktığımızda kullanıcıları için mükemmel deneyimi yaratmaya çalıştıklarını görüntülüyoruz.

Kullanıcı deneyimini yükseltmek için kullanıcıların ilgi duydukları web siteleri ve sosyal medya platformlarını daha kolay bulmalarını sağlıyorlar.

Sosyal Medyanın SEO Performansına Etkileri

Sosyal Medyanın SEO Performansına Etkileri

Sosyal Medya ve SEO kavramı temelinde kullanıcı deneyiminin kalitesine dayanır ve sizler eğer kullanıcılara ne kadar iyi bir deneyim yaşatır ve bunu kalıcı bağlar ile desteklerseniz iki kavram içinde performansınız yükselecektir.

Kullanıcılarınız sizlerin yaptığı yeni paylaşımları veya yenilikleri daha kolay bir şekilde bulabilir ve buda SEO performansınız için oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Push Bildirimlerinin SEO Performansına Etkisi

Anlık bildirimleri kullanarak Sosyal Medya platformları üzerinden yeni paylaştığınız içerikleri kullanıcı kitlenize duyurabilirsiniz ve eğer kullanıcılarınız aynı içeriği arama motorlarında arayacak olurlarsa sizin web siteniz diğer web sitelerinden daha ön sırada kullanıcıların karşısına gelecektir.

Kullanıcı Niyetini Anlamak

Kullanıcı Niyetini Anlamak

Hedef kitlenizin arama motorlarında ne tür aramalar yaptığını, ihtiyaçlarını eğer anlarsanız işiniz daha kolay olacaktır.

Sizleri takip eden kullanıcılar gün içerisinde ihtiyaç duydukları veya bilgi edinmek istedikleri aramalar yapmaktalar. 

Eğer kullanıcılarınızın ilgi veya ihtiyaç duyduğu konularda içerikler üretirseniz kullanıcılar sizleri sosyal medyada takip ettiklerinden dolayı sizin web siteniz aramalarda daha üst sıralarda karşılarına geleceklerdir. 

Kullanıcı niyetini anlamaya çalışarak ve Sosyal Medyanın SEO Üzerindeki Etkileri hakkında araştırmalar yaparak SEO performansınızı yükseltebilirsiniz. 

Kullanıcı Niyeti Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kullanıcıların Arama Sonuçlarını İnceleyin!

Kullanıcılar gün içerisinde ihtiyaç duydukları, merak ettikleri veya akıllarına ne geliyorsa bunları arama motorları üzerinde arıyorlar ve niyetlerine göre işlemleri tamamlıyorlar.

Kullanıcı aramalarını analiz ederek kendiniz için en uygun SEO Stratejisi planını geliştirebilir ve web sitenizin performansını yükseltebilirsiniz.

Sunmuş olduğunuz ürün, hizmet veya içerik ne ise hedef kitlenizin arama motorları üzerinde nasıl arama yaptıklarını keşfetmeniz gerekiyor. Güncel trendlere hakim olabilir ve kullanıcılara sunmuş olduğunuz içeriklerde yenilikler yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Araçlar;

Devamlı Takipcilerinizin SEO Performansınıza Katkısı

Devamlı Takipcilerinizin SEO Performansınıza Katkısı

Sizleri takip eden kullanıcılar sizlerle ilgisi bulunan kullanıcılardır. Sunmuş olduğunuz ürün, hizmet veya içerik onların hoşuna gidiyor ki sizleri sosyal medya platformlarında takip ediyorlar.

SEO Stratejinizin merkezine hedef kitle ve kullanıcılarınızı alarak yapmış olduğunuz çalışmalar sizlerin SEO performansını yükseltecektir çünkü kullanıcılar arama motorlarında sadece belirli aramaları gerçekleştirmiyorlar var olan sosyal medya platformlarına da giriş gerçekleştiriyorlar.

Arama motorlarının kullanmış olduğu algoritmalar hangi kullanıcının hangi web sitesini takip ettiğinin farkında ve buna göre bir kullanıcı deneyimi planlaması yapıyorlar.

Yeni Kullanıcıların Organik Saf SEO Performansınıza Katkısı

Yeni Kullanıcıların Organik Saf SEO Performansınıza Katkısı

Sosyal medya platformlarında takip etmediğiniz kullanıcıların paylaşımlarını görebiliyorsunuz peki ama nasıl?

Sosyal medya platformlarının algoritmaları sizlerin takip ettiği kişilerin beğendiği içerikleri karşınıza çıkararak daha fazla etkileşime girmenizi istemekeler.

Aynı senaryo arama motorları içinde geçerli. Eğer hedef kitleniz veya kullanıcılarınız sizleri sosyal medya platformlarında beğeniyorsa içerikleriniz diğer kullanıcılar tarafından görüntülenecektir ve ilgisini çeken kullanıcılar sizleri takip edecek ve etkileşime gireceklerdir.

Sizleri takip eden ve etkileşime giren kullanıcılar otomatik olarak arama motoru algoritmaları tarafından fark edilecektir ve web sitenizde paylaşmış olduğunuz içerikler bu yeni kazanmış olduğunuz kullanıcılara üst sıralarda gösterilecektir.

Eğer web sitenizde paylaşmış olduğunuz ürünlerin, hizmetlerin veya içeriklerin daha fazla kullanıcı tarafından fark edilmesini istiyorsanız çok daha detaylı bir sosyal medya yönetimi planlamanız gerekiyor.

Sosyal medyada sizleri takip eden her kullanıcı sizlerin paylaşımlarını extra bonus ile ön planda göreceklerdir.

Sosyal medyada hedef kitlenizi ne kadar büyütebilir ve bu kullanıcıları sitenize çekebilirseniz var olan web sitenizin performansıda bir o kadar yükselecektir.

Kullanıcı Etkileşiminin SEO Performansına Katkısı

Kullanıcı Etkileşiminin SEO Performansına Katkısı

Etkileşim Sosyal Medya ve SEO için olmazsa olmazdır çünkü arama motorları kullanıcıların beğendiği içerikleri önemser.

Eğer SEO performansınızı Sosyal Medya Etkisi ile yükseltmek istiyorsanız kullanıcılar ile var olan etkileşim oranlarınızı yükseltmelisiniz. 

Kullanıcılar ne kadar çok içeriğinizi, ürününüzü veya hizmetinizi beğenir ise bir sonra ki yapacakları aramalarda sizin web siteniz kullanıcıların karşısına ön planda gelecektir.

Kullanıcılar ile Sosyal Medya etkileşimlerini yükseltme konusunda cömert olun ve bunu bir yatırım olarak görün.

Aktif Sosyal Medya Yönetimi İle SEO Performansınızı Yükseltin

Aktif Sosyal Medya Yönetimi İle SEO Performansınızı Yükseltin

Aktif bir sosyal medya yönetimi SEO için en önemli kavramdır çünkü kullanıcıların büyük çoğunluğu günlük vakitlerinin bir çoğunu sosyal medya platformlarında geçirmekteler. 

İnsanlar ilk başta sıralama kavramına odaklanarak enerji ve zamanlarının bir çoğunu sıralamada yukarı çıkmak için harcıyorlar. Bu bana kalırsa yanlış!

İlk başta odaklanmamız gereken noktalar Hedef Kitle ve Etkileşimdir.

Eğer siz sosyal medya platformlarında kullanıcılar ile sağlam bir etkileşime sahipseniz web sitenizde yapacağınız paylaşımlar arama motorlarının algoritmaları sayesinde kullanıcıların karşısına gelecektir. Sosyal Medyanın Aktif Olarak Kullanılmasını ve SEO Üzerindeki Etkileri paylaşım yaptıkça ve etkileşime girdikçe fark edebilirsiniz.

Sonraki
Remote Çalışmak Nedir?
Comments are closed.